Studia

Chemia

Chcesz studiować chemię? Zapraszamy do Opola!

Opolszczyzna mocno chemią stoi, stąd też oferujemy studia chemiczne prowadzone na Wydziale Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego, który posiada 60-letnią tradycję naukowo-dydaktyczną.

Wydział Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego jest jednostką naukowo-dydaktyczną, która posiada pełne prawa nadawania stopnia naukowego doktora chemii oraz doktora habilitowanego w dyscyplinie chemia (Awanse Naukowe).

Podejmując studia na kierunku Chemia uzyskasz szeroką wiedzę i umiejętności z obszaru nauk ścisłych i przyrodniczych. Dzięki wykładom i ćwiczeniom laboratoryjnym zdobędziesz wiedzę o nowoczesnych sposobach syntezy związków, nowoczesnych metodach badań ich właściwości fizykochemicznych oraz  struktury. Uzyskując stopień licencjata chemii, masz otwarte możliwości pracy na całym świecie. Po ukończeniu tego kierunku możesz podjąć pracę w laboratoriach i przedsiębiorstwach, w instytutach badawczych, jak i dalej kontynuować pogłębianie wiedzy na II stopniu studiów chemicznych. Studia te umożliwiają podjęcie pracy nie tylko na terenie Polski, ale również poza jej granicami, w szczególności w obszarze Unii Europejskiej.

Farmacja

Opis

Absolwenci trwających 5,5 roku studiów na kierunku Farmacja o profilu praktycznym w pierwszych dwóch latach, w ramach przedmiotów takich jak: chemia ogólna i nieorganiczna, organiczna i analityczna, fizyczna, matematyka i statystyka, biofizyka i informatyka oraz biologia i genetyka, botanika, fizjologia i anatomia człowieka i biochemia zdobywają podstawy do dalszych studiów, przede wszystkim z zakresu: chemii leków, technologii postaci leku farmakologii, toksykologii, farmakognozji, farmakologii i farmakodynamiki, bromatologii, biofarmacji, biotechnologii farmaceutycznej. Obowiązkowymi przedmiotami realizowanymi w ramach studiów są również: język łaciński, język obcy, historia farmacji, etyka zawodowa, kwalifikowana pierwsza pomoc, a także humanistyczne realizowane w ramach kursów ogólnouczelnianych oraz miesięczne praktyki w aptece ogólnodostępnej (otwartej) oraz szpitalnej, które odbywają się w okresie wakacyjnym, odpowiednio po III i IV roku studiów. Studenci swoją wiedzę w zakresie nauk farmaceutycznych i chemicznych, mogą poszerzać w ramach zajęć fakultatywnych prowadzonych od II do V roku studiów. 

Po dziesiątym semestrze i obronie pracy magisterskiej realizowany jest w ramach programu studiów (jedenasty semestr) półroczny staż w aptekach, którego zaliczenie jest konieczne do uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu farmaceuty. 

Skip to content